6 tipů, jak v sobě probudit ženskost

1) tančete

Tanec je ideální aktivita pro ženy. Probouzí v těle hravost, vášeň, sexualitu a vyplavují se během něj endorfiny, což jsou hormony dobré nálady. Vyberte hudbu, která vám sedne, může to být pop, kubánské rytmy nebo břišní tanec a poslouchejte svou intuici. Pak jen rozvlňte boky a opravdu neřešte, jak u toho vypadáte. Užívejte si to na maximum.

žena

2) projevujte emoce

Projevování emocí se v dnešní době moc nenosí. Nechcete být za hysterku a tak pláč i smutek potlačujete. Hodně často se to stává ženám pracujícím v mužském kolektivu. Ale všechny nahromaděné emoce jednou bouchnou nebo se projeví jinak. Určitě vám něco říká pojem: psychosomatika. Pokud se cítíte pod psa, emoce si prožijte a nemaskujte je. Brzy odezní a nikdo vám za ně hlavu neutrhne.

Tip: potřebujete-li zklidnit roztěkanou mysl, zaposlouchejte se do tónů relaxační hudby.

3) vytvářejte

Ženy vždy vytvářely. Rozvíjejte fantazii a probuďte v sobě kreativní duši. Tvorba čehokoliv pro vás může být i příjemný relax po práci. Zapomeňte na stres a navlékejte korálky nebo malujte na kamínky.

4) žensky se oblékejte

Tepláky a mikina je sice pohodlné oblečení, ovšem ne moc ženské. I na doma se oblékejte tak, aby vaše ženská podstata netrpěla. Investujte do příjemných legín s barevným vzorem a dobře střiženého trička.

Tip: pravidelně navštěvujte kosmetičku a kadeřnici.

5) navštěvujte ženské kruhy

Stýkejte se s jinými ženami v zájmových kruzích. Uvidíte, že budete odcházet doslova nabita ženskou energií. Cvičte jógu, vybarvujte mandaly nebo se každou sobotu vypravte s partou kamarádek na procházku do lesa.

balet

6) relaxujte a rozmazlujte se

Nemusíte být neustále v tempu. Pryč jsou doby, kdy bylo in říkat všem „nemám čas, mám moc práce“. Zpomalte a dopřejte si odpočinek, jak jen vám to vyhovuje. Může to být vana plná bublinek, četba knihy v zahradní houpačce nebo čokoládová masáž.

Tip: nesoutěžte a dělejte věci jen tak pro radost.

1) tančete Tanec je ideální aktivita pro ženy. Probouzí v těle hravost, vášeň, sexualitu a vyplavují se během něj endorfiny,…