Porucha počítače

Myslím tím všechny a je jedno zda klasický stolní, nebo mini nebo notebook. Všechno jsou to počítače k práci a zábavě. Ten mini má tu výhodu, že jej strčíte do kapsy a máte věc vyřešenu. Jen jej potom musíte zase připojit ke klávesnici a monitoru. Výhoda proti stolním počítačům. Nevýhoda proti notebookům, které mají klávesnici a také monitor.

V jednom se všechny shodují, totiž v tom, že se mohou kdykoli pokazit. Jak jeden, tak druhý i třetí mají v sobě součástky, které prostě jednou odejdou do křemíkového nebe a je s nimi amen.

notebook

Nejhorší je to v okamžiku, kdy je rozdělaná práce, která má třeba vysokou hodnotu. Pak začíná dějství prvé této divadelní hry života. V něm se zachová každý protagonista jinak. Jeden bere do ruky malý šroubováček a začne s ním páchat podivnosti. Jiný popadne kladivo a začne do počítače bušit. Třetí lomí rukama a další si bere provaz se kterým kráčí na půdu. A nejde věšet prádlo.

Ani jeden z herců se nezachoval správně. Měl jen vyzkoušet jiný přívodní kabel a pokud by to nepomohlo, měl stroj vzít do opravny, kde započne dějství druhé. Do opravny nenese dobrý herec v igelitce, ani nekope počítač před sebou. Data uvnitř by tak byla definitivně ztracena. Pokud je stroj do opravny dopraven s citem, je naděje jak ne záchranu jeho, tak i dat v něm.

u počítače

Ve druhém dějství jsme v opravně neboli servisu. Jej jedno v kde. Zvolme například ten jednoznačně nejlepší a tím je servis pc Beroun. Zde je zákazníkovi vysvětleno, co a jak a je mu sdělena přibližná cena opravy. Přibližná cena jen proto, že technik nevidí dovnitř. Až se tam podívá a stanoví závadu přesně, volá novou cenu zákazníkovi na telefon. Vyžaduje souhlas s opravou. No, a to je dějství třetí a poslední, se kterým musí majitel počítače souhlasit. Pokud se mu cena nezdá, tak se s technikem domluví na dalším postupu. A ten může být všelijaký.

Myslím tím všechny a je jedno zda klasický stolní, nebo mini nebo notebook. Všechno jsou to počítače k práci a…