Základy reflexologie pochytíte i z YouTube

YouTube je sociální síť, o jejíž existenci se již přesvědčily miliony lidí na celém světě. Ti také mohou přispívat do tohoto kanálu svými nápady, zkušenostmi a prožitky, a mezi nimi se tu objevují i základy či pokročilé techniky reflexologie. Co to vlastně je reflexologie? Máme-li jí zjednodušeně popsat, jde o systém masáží a doteků, který posiluje a uvolňuje blokády v energetickém systému „těla a ducha“. Jde o to, že každé tělo je velmi složitý mechanismus, kde je vše navzájem propojeno, a nejvíce nervových spojnic – vláken se nachází zejména na ploskách chodidel. Jakmile se dotýkáme bosého chodidla, působíme svými doteky, svou energií v lidské dlani na jednotlivá nervová zakončení tak, že ovlivňujeme energetické dráhy – meridiány v různých částech těla a tělních orgánech. Například stiskem středu chodidla těsně pod klouby prstů působíme na srdce a krevní oběh, stiskem paty pak na tlusté střevo, konečník a genitálie.

reflexní body na chodidle

Reflexní terapii můžete provádět nejen na svých blízkých, zejména v partnerských vztazích a na dětech, ale i sami na sobě a tímto způsobem přispívat k samoléčbě a prevenci i u závažných chorob. V podstatě se znalosti reflexologie, alespoň ty základní, vyplatí každému z nás.

síť YouTube

Video si stáhněte ve vlastním zájmu

Objevíte-li dobrý zdroj reflexní terapie, vyplatí se video si raději stáhnout a uložit někam na pevný disk, na flash disk, anebo na internetové úložiště pod vaším účtem. Odtud vám video nikdo neodstraní, zatímco jeho majitel jej z původního zdroje může kdykoli smazat bez varování a bez vašeho vědomí a souhlasu.

Videa lze stahovat zdarma a v původní kvalitě, což je u reflexologie zvláště důležité, abyste dobře pochytili reflexní body na chodidle, jejich rozmístění a polohu, a také techniku jednotlivých masérských úkonů. Ke stahování videa pomocí downloader online nepotřebujete ani uživatelský účet.

YouTube je sociální síť, o jejíž existenci se již přesvědčily miliony lidí na celém světě. Ti také mohou přispívat do…