Větší výzkum by odhalil více

V současné době je jeho distribuce a užívání velmi specifické. V některých zemích se rovnou zakázal a není možné si jej zakoupit. Další země jsou pro změnu vstřícnější a dovolí jeho prodej, avšak nekoupíte si ho jako potravinový doplněk, protože není k tomu dostatečně schválený. Rozhodně kdyby se tudíž věnoval někdo jeho výzkumu pro lepší pochopení jeho účinků, tak by to bylo ideální. Rovnou by se například vytříbily i možná rizika, než aby okolo jeho užívání vznikaly další a mnohdy i nesmyslné mýty. Bohužel s tímto si klasický zákazník těžko poradí a tak může se spolehnout jen na to, že bude kratom dovážený z ověřených zdrojů a zpracovaný podle tradičních receptur. Navíc díky tomu, že se pěstuje na hlídaném prostoru a neexistují zde ani chemické látky, tak se jedná o vysoce kvalitní a přírodní produkt.

kratom prášek

Jak se kratom používá

K nám se dostane v podobě kvalitního mletého prášku, ale zakoupit můžete kratom již v lisovaných tabletách, které jsou z 100% kvalitního kratomu, dále v podobě tinktury. Nejlepší je si ale zakoupit čistý prášek, který se nabízí v několika možných variantách a uvařit si z něj lahodný čaj. Kratom extrakt je právě to, co dodává sílu a pomoc uživatelům. Není problém si ho přisladit a vychutnat si tak jeho lahodnou vůni a chuť. Nicméně je nesmírně důležité dodržovat jeho předepsanou denní dávku.

druhy kratomu

Proč je kratom hrozbou?

V podstatě tato rostlina nebo přesně řečeno strom je nositelem listů, ve kterých je ukryto až dvacet různých alkaloidů. Největší zastoupení má v tomto případě Mitragyinin a 7-Hydroxymitragynin. Je pravdou, že na trhu se objevuje různá škála barevného kratomu a rovněž i jeho specifické druhy. Každý poté nemá stejné složení a například tak bohaté zastoupení alkaloidů. Množství a celkový poměr je závislý na tom, jaký si vyberete kratom. Což samozřejmě poté platí i o kratomu extraktu, který bude rovněž rozdílný.

V současné době je jeho distribuce a užívání velmi specifické. V některých zemích se rovnou zakázal a není možné si…