V bazénu musíme udržovat čistotu

Různé pomůcky

Od vody ke koupání jistě očekáváte dobrou čistotu. Bohužel každým rokem je na řadě přírodních míst zakázáno koupat se, protože se zde vyskytnou třeba sinice. Problémy můžou být i jiné, ale sinice bezpečně poznáte, protože vytvoří na celé ploše zelenou barvu. Aby zelené organismy nevznikali u nás v bazénu, tak potřebujeme chemické přípravky. Ty nemusí být nijak složité, protože si postačíme chlórem.

plavec v bazénu

Dobrým zlepšovákem je rozhodně dávkovač chlóru, protože stačí vyměňovat tablety. Kromě zelených organismů musíme bojovat také s nečistotami. Během nepoužívání bazénu je rozhodně výhodné mít přes hladinu nataženou plachtu, aby do ní nepadal hmyz, listí a také dále. Během koupání se tomu však nevyhneme. Proto potřebujeme bazénový vysavač, který vyčistí dno i stěny. V dnešní době můžeme mít vysavač robotický, takže se o vše postará a my nemusíme nic řešit, akorát je dražší než obyčejný manuální.

Filtrace

Další spousta nečistot však zůstane ve vodě, takže musíme mít dobrou filtraci. Kartušová je vhodná spíše ne menší objem, takže běžně je nejlepší volit pískovou, protože písek přefiltruje i velmi malé nečistoty. Filtrace by měla být tak velká, aby skrz ni prošla voda několikrát za den. I tato filtrace však není bez údržby. Jednou za čas ji je potřeba propláchnout, aby se uvolnily ucpané cesty v písku vlivem nečistot.

kruh na vodě

Jednou za čas je zapotřebí vyměnit celou náplň. Obecně se hovoří o dvou sezónách, ale to je takový obecný údaj, takže jestliže je Váš bazén ve větším zápřahu, tak tento interval rozhodně zkraťte, aby voda po průchodu filtrací nebyla stále trochu znečištěná. Celou výměnu zvládneme i sami, protože jde o to vybrat starý písek a nahradit ho za nový. Filtrační písek 25 kg můžeme zakoupit za výhodnou cenu. Tato společnost kromě nízké ceny navíc nabízí i různé zrnitosti. Čím jsou zrna menší, tak tím menší částečky dokáže zachytit. Vhodnou zrnitost předepisuje výrobce.

Různé pomůcky Od vody ke koupání jistě očekáváte dobrou čistotu. Bohužel každým rokem je na řadě přírodních míst zakázáno koupat…