Pitná voda

Neocenitelná tekutina

Bereme ji jako samozřejmost, které každý den spotřebujeme mnoho litrů, ovšem neobešlo bychom se bez ní. V přírodě vše funguje díky koloběhu vody, protože jde z malého pramene až do moře, kde se odpaří, vznikne z ní mrak a z něj se zase voda dostane do půdy. Nás jako lidstvo zajímá především ta sladká, protože ji můžeme pít. Kromě pití ji potřebujeme na vaření, žehlení, praní, osobní hygienu a tak dále.

černobílá kapka

Vody máme k tomuto užívání dostatek, ale rozhodně platí, že bychom se ji měli snažit šetřit. Ulevíme tak naší peněžence a hlavně planetě, protože i mnoho míst v naší zemi se potýká se suchem, které dělá vrásky na čele zemědělcům a zahrádkářům. Přístup k pitné vodě máme usnadněný, protože nám stačí pouze otočit kohoutkem, takže nemusíme chodit nikde se džbánem či prádlem k řece. O úpravu a dodávku vody se totiž stará specializovaná společnost, takže my musíme jen platit vodné i stočné, protože odcházející znečištěná voda musí do čističky.

Přípojka

Aby se k nám voda z veřejné sítě dostala, tak musíme mít přípojku a v domácnosti vybudovaný kompletní systém. Ten musí dlouhodobě zvládat určitý předepsaný tlak bez toho, aby někde voda unikala a způsobila třeba podmáčení nemovitosti. Zároveň musíme použít zdravotně nezávadné materiály. Sleduje se u nich totiž například, jestli se při delší době neodpouštění vody netvoří na povrchu bakterie.

kapky po dešti

Přípojka musí být správně vyprojektovaná, protože celý projekt musí schválit například majitel pozemku, přes který bude potrubí vést. Projektant totiž zná všechny platné normy, takže se nemusíte bát, že by vznikly nějaké potíže. Jestliže máte o vodovodní přípojku na klíč zájem, tak můžete na webu využít formuláře a sjednat si nezávaznou konzultaci zdarma. Na ní se můžete na cokoliv doptat. Na internetových stránkách také naleznete kontakt včetně přesné adresy.

Neocenitelná tekutina Bereme ji jako samozřejmost, které každý den spotřebujeme mnoho litrů, ovšem neobešlo bychom se bez ní. V přírodě…