Jak ušetřit při rekonstrukci domu

Stali jste se šťastnými majiteli rodinného domu v rámci dědictví a přestěhovali jste se do jeho prostor z pronajatého městského bytu? Pak vězte, že tu máte netušené možnosti nejen, co se týče prostoru uvnitř objektu a na zahradě, ale i ekonomického rázu. V domě lze totiž výrazněji ušetřit za vytápění, na rozdíl od bytu v bytovém domě, který je vytápěný centrálně, a to zejména z plynových kotelen.

plechové kontejnery

Rekonstrukce domu a úpravy topného systému například do podoby krbu s výměníkem mohou do rodinného rozpočtu přinést tisíce korun ročně a vy pak nebudete nuceni vynakládat tolik prostředků pro vyhřátí obytných prostor, jaké jste platili v pronájmu. Že se vám tím změní rapidně život, je téměř jisté. Co by se vám mohlo hodit ještě před zahájením stavebních prací, je pronájem kontejnerů z Prahy. Jde o ocelové přepravní boxy, které lze zahlédnout na vlakových překladištích či v přístavištích. Bývají velmi barevné a stěží je přehlédnete i z větší vzdálenosti.

sklad kontejnerů

Kontejner o délce šest metrů a průřezu o hraně čtverce dva a půl metru dlouhé, pojme v hrubém odhadu vybavení dvoupokojového bytu. Kontejnerů lze pronajmout i více, pokud se vám vejdou na váš pozemek, anebo lze pronajímat kontejnery dvanáctimetrové. S těmito úložnými prostorami získáte dostatečně zabezpečený a také uzamykatelný objem pro většinu vašich předmětů, které by v případě stavební činnosti v domě mohly být i nevratně poškozeny, a pochopitelně by tu také překážely.

Pronájmy kontejnerů se realizují na krátkodobé i dlouhodobé kontrakty, v případě rekonstrukcí to bývá řádově týdny až měsíce dlouhá doba, záleží na vašich možnostech a zájmu využívání kapacity úložiště. Důležité je hlavně zajistit dostatečně velký volný prostor pro umístění kontejneru a přístup nákladního vozidla s autojeřábem. Kontejnery lze umístit i na sebe, což ovšem ztěžuje přístup, který pak připadá v úvahu spíše po žebříku nebo po vybudované nájezdové rampě.

Stali jste se šťastnými majiteli rodinného domu v rámci dědictví a přestěhovali jste se do jeho prostor z pronajatého městského…