Uspořádejte kobercovou párty

Když se chystá narozeninová oslava, oslava maturity, promoce, narození či početí potomka a další obdobné příležitosti, zpravidla se objednávají zákusky, chlebíčky, vhodné nápoje a počítá se s tím, že je hosté budou mít na očích na konferenčním stolku v obýváku nebo na zahradě pod pergolou či párty stanem. To vše je realizováni s vědomím, že se každý host posadí na nějakou židli, křeslo či pohovku. Zaujme polohu klasického sedu. Toto řešení má ale nevýhodu v tom, že je poměrně nepohodlné. Pokud nejde vysloveně o pohovku nebo velký sedací vak, po krátké době si lidé budou přesedat a zvedat se, aby odlehčili ohnutým kloubům a prokrvili dolní končetiny. Což takhle tentokrát změnit celé schéma oslavy a uspořádat ji na podlaze, na koberci.

zákusky na oslavě

Možná se to bude zdát poněkud podivné, ale primitivní národy si toto moc dobře uvědomují a většinu činností provádí v sedě na zemi. Jde o to, že tu máte více prostoru kolem sebe a váš posed může být mnohem pohodlnější. Snadno se tu položíte na bok, do tureckého sedu, můžete si lehnout na záda, na břicho, nohy skrčit, zalomit i natáhnout, takže si pokaždé vytvoříte přirozenou polohu. Tímto způsobem se lépe konzumují všechny dobroty a lépe se tu konverzuje a hrají společenské hry. Má to však jedinou podmínku – podlaha musí být čistá a voňavá.

koberec na podlaze

Posezení na trávníku na piknikové dece, anebo v kempu v přírodě na karimatce nemusíte příliš řešit, co se týče nečistot a zápachu, protože karimatka i deka jsou obvykle čisté nebo vyprané. Ale co s takovým kobercem, co po něm po celý rok chodíte v propocených ponožkách nebo naboso, a pouze jej vysáváte klasickým pytlíkovým vysavačem? Ten si neporadí se všemi nečistotami a rozhodně neodstraní zápach, který způsobíte bosonohou chůzí. Tehdy je před plánovanou oslavou žádoucí na koberec pozvat profesionály s čisticím strojem a čištění koberců v Praze provést důkladně a precizně.

Když se chystá narozeninová oslava, oslava maturity, promoce, narození či početí potomka a další obdobné příležitosti, zpravidla se objednávají zákusky,…