Sladké lístky stévie

Bylinka, která zrovna nemá domovinu u nás, ale pochází z exotické oblasti střední a jižní Ameriky, je právě oblíbená tím, že je skvělou přírodní náhradou za rafinovaný cukr. V podstatě její účinky nejsou jen v oblasti slazení, ale také má pozitivní účinky na zdraví celého organismu, což je pro nás samozřejmě velmi příznivé. Díky tomu se dostala do podvědomí snad celého světa a tak lidé jí s oblibou vyhledávají. Je zvláštní, jak moc velkou sílu mají lístky této rostlinky. Jen je třeba je trochu upravit do přijatelné podoby a ta může být skutečně různorodá. Také si ji lze zakoupit i v různých příchutích, což ji zase dělá velmi jedinečnou. Velmi snadno se dá v kuchyni použít i stevie prášek Nakliceno.cz, který je zpracovaný za velmi přísných podmínek a tudíž je pro nás zárukou jedinečné kvality.

stevie lístky

Co se s ní dá dělat?

Pokud se podíváme trochu hlouběji do nabídky produktů, tak můžeme být překvapeni, kde všude se vyskytuje. Ale tak je to normální, pokud se na některé věci moc nesoustředíme a nezajímá nás zrovna složení, tak ani nevíme, co v podstatě konzumujeme. V tomto směru se ale již mnohé změnilo. Proto nás nepřekvapí stévie v moučnících, želé medvídcích pro děti, v některých lízátkách, ale i nápojích, čokoládách či dokonce marmeládách. Její kouzlo je totiž v tom, že neobsahuje sacharidy, jako klasický cukr, ale steviosidy, které jsou právě obsaženy v zelených lístcích rostlinky. Dokonce se potom využívá i k výrobě zubních past, ústní vody nebo je stévie i součástí některých druhů žvýkaček. Nemá jak způsobit zubní kaz, což je jí přičteno jen k dobru.

stevie

Má léčebné účinky

Každá bylinka dostala svůj dar, kterým je dále nějak prospěšná. Mimochodem ani zde to není jiné.

  • Dokáže udržovat rovnováhu cukru v krvi a tudíž je vhodná pro diabetiky.
  • Dá se s ní sladit při redukčních dietách, protože má nulovou kalorickou hodnotu.
  • Urychluje hojení ran a dobře regeneruje jizvy po operacích nebo vůbec zamezuje tvorbě jizev po úrazech.
  • Bojuje proti únavě a dodává jedinci energii.
  • Vyrovnává krevní tlak.
  • Podporuje činnost slinivky břišní.
  • Netvoří zubní kazy a působí velmi dobře v ústní dutině, kdy bojuje proti bakteriím.

Bylinka, která zrovna nemá domovinu u nás, ale pochází z exotické oblasti střední a jižní Ameriky, je právě oblíbená tím,…