Pod dohledem


Bydlení na sídlišti má své výhody, ale samozřejmě i řadu nevýhod. Ty vyplývají z velkého počtu navzájem neznámých lidí, takže nikdy nevíte, jestli na chodbě panelového vysoko podlažního domu potkáte souseda nebo zloděje. Krádeže jsou bohužel na sídlištích běžným jevem, ale je tu pár způsobů, jak svůj majetek můžete ochránit.

Zabezpečení vchodu do domu, to je prvotní překážka pro případného zloděje a proto by dveře do domu měly být bezpečnostní, vybavené kvalitním zámkem a měly by být skutečně pevné, aby vydržely při pokusu o vylomení a rozbití.

bezpečnostní systémy

Řádné zabezpečení vchodových dveří zloděje zdrží a pokud doplníte chodby kamerovým systémem, můžete zachytit jeho počínání a ihned zavolat policii. Že si s kamerami nevíte rady? Ale od toho jsou tu přece odborníci, kteří navrhnout ideální rozmístění kamer, kamery nainstalují a připojí je na počítač, z kterého bude váš domovník, nebo určená osoba mít možnost sledovat společné prostory domu 24 hodin denně. Samozřejmostí je záznam, kde si sami určíte, zda bude stačit 24 hodin, nebo třeba týden. Kamery se umisťují jak přímo na očích všem, nebo i skrytě, aby je případný zloděj neviděl a nemohl je zničit nebo zakrýt. Jednou z těchto profesionálních firem jsou bezpečnostní systémy Brno zabezpecenimohlis.cz.

bezpečnostní systémy

Bydlíte v paneláku o patnácti poschodích a máte společnou kolárnu? Máte strach, že vám někdo ukrade kola, i když je máte v kolárně s bezpečnostním zámkem a dveřmi a ještě navíc kola zamykáte visacím zámkem? Nejste jediní, stejné obavy budou mít všichni majitelé kol v kolárně, proto je vynikajícím řešením pořídit si sadu bezpečnostních kamer a nechat svůj dům hlídat bezpečnostní agenturou. Klidné spaní jistě za to stojí a i kdyby ke krádeži došlo, pohotová bezpečnostní agentura může jednak chytit zloděje přímo při činu nebo předat kamerový záznam policii.

Bydlení na sídlišti má své výhody, ale samozřejmě i řadu nevýhod. Ty vyplývají z velkého počtu navzájem neznámých lidí, takže…