Máte doma kutila?


Máte domácího kutila? Má to řadu výhod, i když možná vnímáte jako velkou nevýhodu, že ten váš kutil na vás nemá moc času, ale zase nemusíte shánět řemeslníky a opraváře, když ten váš doma to umí opravit sám.

Kutil domácí možná byl chvíli po sametově revoluci ohroženým druhem, protože se několika násobně zvýšila nabídka zboží v našich obchodech ani nemluvě o tom, kolik vzniklo nových obchodů a kolik obchodních řetězců si našlo do naší republiky cestu. Nebylo tak nutné, abychom si věci opravovali sami v garáži, ale stalo se výhodnějším starou věc vyhodit a koupit si novou. Jenže čas ukázal, že šikovných lidí je stále potřeba a kutilství se opět dostává na výsluní.

vruty

Nejen řada žen opět začala zahradničit či se vrátila k pletení a háčkování, ale i řada mužů začala opět s kutilstvím. Nejen drobné opravy v domácnosti, ale i složitější práce jako je třeba výroba nábytku, není v dnešní době žádný problém. Existuje spousta obchodů, kde nakoupíte stavební materiál, dřevěné fošny, desky, latě. Spojovací materiál, šrouby, vruty, podložky, konstrukční vruty s talířovou hlavou, to vše je také snadno k sehnání třeba u Quadrofixing, kde najdete širokou škálu nejen spojovacího materiálu. Určitě nebude problém v tom, že byste nesehnali vstupní materiál pro váš projekt, chce to jen chtít a pustit se do toho.

nářadí

Pokud trávíte svůj volný čas v dílně nebo garáži, jistě jste manuálně zruční, i když to nemusí být pravidlem. Jen výrobky, které vyrobí nešika nejsou úplně na výstavu. Ale jako každý jiný koníček, i kutilství přispívá ke spokojenému životu. Mít koníčka a zároveň vyrobit něco pro zlepšení vlastního bydlení, to je poslání kutilství. Máte-li doma kutila, máte i nekonečně moře příležitostí, co koupit svému kutilovi k svátku, k narozeninám nebo pod stromeček. Nářadí není nikdy dost a vždy se pro něj nějaké místo najde.

Máte domácího kutila? Má to řadu výhod, i když možná vnímáte jako velkou nevýhodu, že ten váš kutil na vás…