Kdy se vyplatí montovat betonový plot sami

Montáž betonového plotu cena, toto je dotaz, který zadávají do vyhledávačů mnozí zájemci o tuto technologii. Zajímá je, kolik by ušetřili, kdyby si plot z betonových dílců postavili sami. Kdy se vyplatí zkusit to svépomocí, a kdy naopak ne?

Krátký a nízký plůtek – jestliže plánujete, že postavíte krátký plůtek u vstupní branky, vysoký půl druhého metru, kde bude zapotřebí pět sloupků a celkem patnáct plotových desek, pak byste to mohli zvládnout sami poměrně jednoduše. Materiál vám přivezou na dvou či třech paletách, desky složíte ve dvou lidech za půl hodiny a výstavbu plotu byste mohli zvládnout během prodlouženého víkendu.

cihlová zeď

Oplocení podél celého pozemku – jestliže se ale délka oplocení protáhne z deseti metrů na sedmdesát, bez mechanizace se tu již neobejdete. Tím se vám značně celá stavba prodraží, a to už se vyplatí nechat provést stavbu na klíč, kde máte i záruku na prováděnou práci. A k čemu bude zapotřebí mechanizace?

Zvedání desek u krátkého plotu, kdy je zdviháte do výšky jen něco málo přes metr, je sice náročné, ale dá se to zvládnout, zatímco u plotů, vysokých kolem dvou metrů, je to mnohdy nad lidské https://knihy.heureka.cz/lidske-telo-posvit-na-to-svojtka/ síly. Dejme tomu, že byste to provedli ze štaflí, ale u délky oplocení sedmdesát metrů to bude dřina, jako u osob totálně nasazených za druhé světové války.

betonový plot

Problematické může být i vykopání základové jámy pro sloupky. Můžete tu narazit na kameny, štěrk, hutný nepropustný jíl nebo stavební navážku s pletivem a na takovém terénu si obrazně řečeno vylámete zuby. A opět připomínáme – něco jiného je kopat jámy pro pět sloupků, a zcela odlišný modus vás čeká u pětatřiceti sloupků – tato práce vám může zabrat dobrých čtrnáct dnů.

Bez mechanizace se neobejdete u velkých zakázek ani při skládání materiálu z auta, protože tentokrát to nebudou palety dvě nebo tři, ale třeba čtyřicet. Zaberou celý kamion a odtud vše musíte vyprostit vysokozdvižným vozíkem, jehož pronájem i s řidičem vás opět bude stát nemalé peníze.

Montáž betonového plotu cena, toto je dotaz, který zadávají do vyhledávačů mnozí zájemci o tuto technologii. Zajímá je, kolik by…